Heroiczna walka rodziców oraz decyzja radnych Rady Miejskiej uchroniła Przedszkole Nr 2 przed zamiarem likwidacji.

Heroiczna walka rodziców oraz decyzja radnych Rady Miejskiej uchroniła Przedszkole Nr 2 przed zamiarem likwidacji.

➡Pod presją opinii publicznej, nagłośnienia przedstawionego projektu uchwały Burmistrza Leszka Świdra o likwidacji Przedszkola Miejskiego nr 2, a także naciskiem radnych Rady Miejskiej na Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w dniu 28.01.2020 r. o wycofanie uchwały, Burmistrz Leszek Świder wycofał projekt uchwały swojego autorstwa o likwidacji Przedszkola Miejskiego nr 2.
⬇⬇⬇
bit.ly/likwidacjaprzedszkolanumer2
➡Gdyby nie determinacja rodziców dzieci oraz części radnych Rady Miejskiej, mogło dojść do wszczęcia procedury likwidacji przedszkola, bo taki był pomysł włodarzy miasta.
➡Wszystkie wyliczenia, które były przedstawione rodzicom przez władze miasta, mające na celu uzyskanie oszczędności dla budżetu gminy okazały się nieprecyzyjne i powierzchowne – nie zawierały wielu kosztów, które i tak musiałaby ponieść gmina przenosząc dzieci i nauczycieli do Szkoły Podstawowej nr 1.
➡Burmistrz Leszek Świder nie przygotował się do tego tematu solidnie, co potwierdziła Przewodnicząca Komisji EKiS, więc pozostało burmistrzowi tylko wycofać się z pomysłu.
➡Burmistrz Leszek Świder, na szczęście dla rodziców i nauczycieli przedszkola, nie potrafił obronić swojego projektu.
Rodzice się zjednoczyli i wywarli presję na zmianę decyzji burmistrza Leszka Świdra oraz wiceburmistrz Małgorzaty Gromali odpowiedzialnej za sprawy oświaty w gminie. Szkoda tylko, że burmistrzowie nie słuchali głosu mieszkańców kiedy likwidowali oddział przedszkolny na Słonem, czy też zerówkę w SP 1.
➡Zapraszamy do obejrzenia przebiegu dyskusji w sprawie przygotowanej uchwały burmistrza Leszka Świdra o likwidacji Przedszkola Nr 2 na Komisji EKiS w dniu 28.01.2020 r..

Informujemy że dane osobowe z fragmentów wypowiedzi rodziców są usunięte w celach ochrony danych ( RODO)

Heroiczna walka rodziców oraz decyzja radnych Rady Miejskiej uchroniła Przedszkole Nr 2 przed zamiarem likwidacji.

Heroiczna walka rodziców oraz decyzja radnych Rady Miejskiej uchroniła Przedszkole Nr 2 przed zamiarem likwidacji.➡Pod presją opinii publicznej, nagłośnienia przedstawionego projektu uchwały Burmistrza Leszka Świdra o likwidacji Przedszkola Miejskiego nr 2, a także naciskiem radnych Rady Miejskiej na Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w dniu 28.01.2020 r. o wycofanie uchwały, Burmistrz Leszek Świder wycofał projekt uchwały swojego autorstwa o likwidacji Przedszkola Miejskiego nr 2.⬇⬇⬇bit.ly/likwidacjaprzedszkolanumer2➡Gdyby nie determinacja rodziców dzieci oraz części radnych Rady Miejskiej, mogło dojść do wszczęcia procedury likwidacji przedszkola, bo taki był pomysł włodarzy miasta.➡Wszystkie wyliczenia, które były przedstawione rodzicom przez władze miasta, mające na celu uzyskanie oszczędności dla budżetu gminy okazały się nieprecyzyjne i powierzchowne – nie zawierały wielu kosztów, które i tak musiałaby ponieść gmina przenosząc dzieci i nauczycieli do Szkoły Podstawowej nr 1.➡Burmistrz Leszek Świder nie przygotował się do tego tematu solidnie, co potwierdziła Przewodnicząca Komisji EKiS, więc pozostało burmistrzowi tylko wycofać się z pomysłu. ➡Burmistrz Leszek Świder, na szczęście dla rodziców i nauczycieli przedszkola, nie potrafił obronić swojego projektu. Rodzice się zjednoczyli i wywarli presję na zmianę decyzji burmistrza Leszka Świdra oraz wiceburmistrz Małgorzaty Gromali odpowiedzialnej za sprawy oświaty w gminie. Szkoda tylko, że burmistrzowie nie słuchali głosu mieszkańców kiedy likwidowali oddział przedszkolny na Słonem, czy też zerówkę w SP 1. ➡Zapraszamy do obejrzenia przebiegu dyskusji w sprawie przygotowanej uchwały burmistrza Leszka Świdra o likwidacji Przedszkola Nr 2 na Komisji EKiS w dniu 28.01.2020 r..Informujemy że dane osobowe z fragmentów wypowiedzi rodziców są usunięte w celach ochrony danych ( RODO)Gorce24 Podhale24.pl Tygodnik Podhalański Gazeta Góral Info Rabka24.info RabkaTwoje Miasto Rabka Moje Miasto Moja Rabka – niezależna społeczność Rabki – Zdroju Radio Kraków TVP3 Kraków Telewizja Podhale

Geplaatst door Klub Nasze Miasto – Rabka-Zdrój op Zaterdag 1 februari 2020