Nowa kadencja

Szanowni Państwo,

Z dniem 22.11.2018 roku Rada Miejska w Rabce-Zdroju rozpoczęła pracę w nowej kadencji. W tym roku Klub Radnych Nasze Miasto będzie reprezentowany przez: Józefa Michała Skowrona, Marka Cieplińskiego, Katarzynę Karkulę, Aleksandrę Koper, Dariusza Krzysztofa, Dorotę Majerczyk, Pawła Rogowca i Roberta Skipiałę. Jeszcze raz chcielibyśmy Państwu podziękować za oddany na nas głos i zaufanie.

W środę 05.12.2018 roku odbyła się II sesja Rady Miejskiej i chcielibyśmy przedstawić krótką relację z jej przebiegu. Jesteśmy zniesmaczeni, jak media manipulują informacją publiczną. Zszokowani nie jesteśmy, ponieważ niektóre portale pokazały już kilkakrotnie swój niski poziom, lenistwo w zbieraniu rzetelnych informacji i chęć wywołania taniego skandalu. Jako przedstawicie Klubu Radnych Nasze Miasto zawsze będziemy stawać w obronie prawdy.

Podczas II sesji Rady Miejskiej podjęliśmy ważną dla gminy uchwałę: ustanowiliśmy wysokość wynagrodzenia dla Burmistrza Pana Leszka Świdra. Kuluary tej uchwały miały miejsce dzień wcześniej podczas oficjalnego spotkania roboczego, w którym wzięli udział wszyscy Radni. Oba ugrupowania podały swoje propozycje wysokości wynagrodzenia. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że wynagrodzenie dla nowego burmistrza będzie wynosiło 7040 zł brutto, a następnie ta uchwała została jednogłośnie przegłosowana.

Za przyjęciem tej propozycji głosowało 10 radnych: Piotr Ptak, Piotr Jakub Żółtek, Robert Skipiała, Paweł Rogowiec, Dorota Majerczyk, Dariusz Krzysztof, Aleksandra Koper, Katarzyna Karkula, Marek Ciepliński, Józef Michał Skowron.

Nikt nie był przeciwny, a pozostali radni wstrzymali się od głosu: Rafał Zygmunt Wójtowicz, Józefa Śmietana, Jan Maciej Kwatyra, Małgorzata Hoim.

Następnego dnia, podczas sesji Rady Miejskiej Ci sami Radni którzy dzień wcześniej wypracowali z nami wysokość wynagrodzenia dla Burmistrza Świdra złożyli nowy projekt uchwały, proponując jedną z najwyższych możliwych stawek. Projekt ten odrzuciliśmy, uchwalając wcześniej przygotowaną przez wszystkich Radnych uchwałę.

Nie rozumiemy decyzji Klubu Radnych „Wspólnie dla Rabki-Zdroju”. Liczymy na współpracę opartą na szczerości i dojrzałości.

Drugą kwestią, którą chcielibyśmy poruszyć w tym artykule (prosimy za wszelką cenę nie traktować go, jako felietonu 🙂  jest wysokość diet Rady Miejskiej w tym diety przewodniczącego Rady oraz Jego zastępcy. Podczas II sesji Rady Miasta nie była poruszana kwestia wysokości stawek dla Rady Gminy. Wysokości wynagrodzeń zostały ustalone w poprzedniej kadencji samorządowej.

Od samego początku głos mieszkańców jest dla nas ważny i to on był powodem naszej kandydatury. Apelujemy przede wszystkim do Państwa o szacunek do drugiego człowieka i rozwagę we wszelkich wpisach czy komentarzach. Ponadto zalecamy ostrożność w stosunku do informacji przekazywanych przez niektóre lokalne media, które w ostatnim czasie z charakteru informacyjnego stały się opiniotwórcze. Obecnie pracujemy nad nowymi metodami dialogu z mieszkańcami. Szczegóły wkrótce 🙂

Na koniec chcielibyśmy Państwa poinformować, że Klub Radych Nasze Miasto wziął udział w biegu mikołajkowym dla Natalki, przekazując ze swoich diet 950 zł na ten szczytny cel.

Klub Radnych Nasze Miasto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =

Solve : *
18 + 18 =