Wojewoda uchyla kolejną uchwałę – podjęta Rezolucja w dniu 28 grudnia 2017 r. przez Radnych zgromadzonych wokół burmistrz Ewy Przybyło jest niezgodna z prawem i konstytucją.

Radni Rady Miejskiej zgromadzeni wokół burmistrz Ewy Przybyło w grudniu 2017 podjęli  rezolucję skierowaną do Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sejmu i Senatu przeciwko drastycznej podwyżce wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska oraz za ograniczeniem podwyżek tych opłat w kolejnych latach.

Wojewoda potwierdził nasze obawy, że Radni zgromadzeni wokół Ewy Przybyło skompromitowali się występując „przeciw” Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Według Rozstrzygnięcia Nadzorczego Wojewody Małopolskiego, uchwała podjęta została z istotnym naruszenie prawa – jest niezgodna z prawem i konstytucją oraz wykracza poza kompetencje gminy.

Podjęcie takiej skandalicznej rezolucji miało być protestem i usprawiedliwieniem się przed drastycznymi podwyżkami za wywóz śmieci oraz ograniczeniem wywozu odpadów segregowanych przygotowanych przez Burmistrz Przybyło już w listopadzie zeszłego roku.

Podczas grudniowej sesji Klub Radnych „Nasze Miasto” próbował przekonywać radnych oraz burmistrz, że podjęcie tej uchwały będzie ośmieszeniem się przed Rządem RP, ale nas nie posłuchano.

Ci sami Radni zgromadzeni wokół burmistrz Ewy Przybyło w czerwcu 2017 podnieśli drastycznie opłaty za odbiór odpadów komunalnych (45%) z 8 zł na 11,50 zł od osoby, przyjmując propozycję burmistrz.

Wskazywaliśmy wówczas różne rozwiązania dla polepszenia gospodarki śmieciowej – nie skorzystano z naszych rad!

Proponowaliśmy przekazanie prowadzenia gospodarki śmieciowej naszym Zakładom Komunalnym, przecież mamy własną sortownie wybudowaną za 8 mln zł wraz z niezbędnym sprzętem do gospodarowania odpadami. Proponowaliśmy zakup dodatkowych koszy. Byliśmy przeciwko tak drastycznym podwyżkom.

Czyżby burmistrz z premedytacją działała przeciwko mieszkańcom i przeciwko dobru Gminy?

Od dawna kierunkiem obecnej władzy jest osłabianie i zadłużanie gminy, a za brak kompetencji i kompromitacje muszą płacić niestety mieszkańcy! 

 

Wojewoda uchyla kolejną uchwałę – podjęta Rezolucja w dniu 28 grudnia 2017 r. przez Radnych zgromadzonych…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × two =

Solve : *
17 − 17 =