Głupoty przewodniczącej Górnickiej – Orzeł

mgo

Szanowni Państwo,

Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnickiej – Orzeł, na ostatniej sesji RM, w temacie podwyżek diet powiedziała:

„…Sugeruje, że jeśli opozycja „brzydzi” się wyższych diet, to niech przekazuje je na cele dobroczynne.”

Po naszej sugestii, że przecież tak się dzieje, Maria Górnicka-Orzeł zaczęła się śmiać.

Oni nie dają diet na cel charytatywny, tylko wydają je na głupoty.powiedziała. – Kiedyś opozycyjni radni kupili farbę do malowania pasów na jezdni i farba do dziś jest w biurze rady, bo była złej jakości…”

 

Przypominamy, że farba do pomalowania pasów została zakupiona przez mieszkańca i przekazana do biura Rady Miejskiej, o czym przewodnicząca doskonale wiedziała.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/podhale/a/radni-z-rabki-podwyzszyli-sobie-diety-bo-duzo-pracuja,10384082/

 

Pobieranie diety (jako dodatek do emerytury) w wysokości prawie 2 000,00 zł miesięcznie, za prowadzenie sesji w czasie której przewodnicząca nagminnie łamie statut, nie potrafi opanować emocji oraz prowadzić sesji w sposób właściwy, przez co trudno jest nawet mieszkańcom oglądać sesje, jest niemoralne. W sytuacji gdy niejeden mieszkaniec za swoją ciężką pracę, 5 dni w tygodniu, zarabia niecałe 1500 zł?

 

Jak wynika z wypowiedzi przewodniczącej, przekazywanie pieniędzy z diet, przez Klub Radnych „Nasze Miasto” na niepełnosprawne dzieci z OREW, młodzież prowadzoną przez Łukasza Jarosza – mistrza świata w Kick-Boxingu, wspieranie „Szlachetnej paczki”, dofinansowanie koszulek na ŚDM, książki do Biblioteki Miejskiej, sadzonki drzewek to głupoty!

I nawet to, że Klub zobowiązał się wykonać w tym roku, za własne pieniądze, tablicę informacyjną na osiedlu Traczykówka – inwestycja na własnym osiedlu przewodniczącej – są dla niej głupotami!

Przewodnicząca nie zadeklarowała nawet pomocy dla tego przedsięwzięcia.

 

Jak widać przewodniczącej Górnickiej-Orzeł, ani pozostałym radnym, nie zależy na dobru mieszkańców naszego miasta. Liczy się tylko siedzenie cicho i osiąganie jak największych korzyści.

Oczywiście inicjatorką i zwolenniczką tak sowitych podwyżek jest Burmistrz Ewa Przybyło, która miedzy innymi tak kupuje sobie wierny elektorat w radzie, popierający bezkrytycznie jej pomysły. Wszystkie uchwały są głosowane zgodnie z jej oczekiwaniami, nawet te podjęte z rażącym naruszeniem prawa – wstyd radni dla miasta i swoich wyborców.

Jeszcze dwa lata i będzie można podsumować Waszą pracę.

One thought on “Głupoty przewodniczącej Górnickiej – Orzeł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =

Solve : *
15 × 22 =