Odpowiedź wojewody w sprawie terminów sesji.

10978554_338264716358393_7817533216058110963_nmgo

Szanowni Państwo,

Wydział Prawny i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie potwierdził naruszenie statutu Rabki – Zdroju w kwestii nieprawidłowości zwołania ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 28.10.2015r. Radni naszego klubu mieli rację co do braku skutecznego zawiadomienia wszystkich radnych, przez niezachowanie 7 dniowego terminu. Przedstawiamy pismo w tej sprawie.

Jak widać nasze wyliczenia były prawidłowe.
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy materiały na sesje zwołaną na dzień 25.11.2015 r., dostarczone już prawidłowo. Jak widać da się działać zgodnie z prawem oraz normalnymi zasadami współżycia społecznego Emotikon smile

Tutaj możemy się zapytać, jak się mają teraz publiczne słowa Przewodniczącej Rady Miejskiej i jej wyliczanki na palcach oraz słowa burmistrz na łamach między innymi prasy?

Nadzór prawny nie przychylił się do naszego wniosku o unieważnienie uchwał, ponieważ najwyraźniej nie wzięto pod uwagę orzecznictwa, ale nie ma o co kruszyć kopii. Najważniejszym jest, że może w końcu Przewodnicząca Rady i pozostali radni zaczną nas słuchać, gdy mówimy, że coś jest niezgodne z prawem. I nie kwitować sprawy argumentem „Tak zawsze robiliśmy” albo jak usłyszeliśmy od jednego radnego – „ludzi nie obchodzą przepisy”.

A jeśli nie, to trzeba będzie kolejny raz coś prostować, chociaż takie przepychanki są według nas niepotrzebne. Potrzebny jest tylko rozsądek i dobra wola.

wojewoda w sprawie terminów sesji

5 thoughts on “Odpowiedź wojewody w sprawie terminów sesji.

  1. To cała Polska właśnie przyznano rację radnym opozycji ale zarazem stwierdzenie ważności podjętych tak waznych uchwał pomimo nieobecności prawie połowy radnych to jakis absurd.

  2. Wart powtórzenia jest teraz jeszcze bardziej aktualny mój komentarz dodany późno pod artykułem: http://gorce24.pl/informacje/6378/Radni_zbojkotowali_sesje — do dyskutujących ze sobą: @ DOOPA JAŚ czy może ładniej – Szanowny nasz “VICE”? Czy nie lepiej jest poczekać na rozstrzygnięcie służb Wojewody? Bo może okazać się, że czasoprzestrzeń w Rabce zakrzywiona jest przez czarną dziurę spowodowaną tym jak piszesz “specyficznym intelektem” – ale absolutnie nie @ mieszkańca – już od 9 lat z powodu braku 8 paluszka bo dopiero w 8 dniu liczonym od dnia dostarczenia można było zwołać sesję. Ta wyliczanka na paluszkach to przykład na aroganckie traktowanie ludzi mających inne zdanie jak przedszkolaków. Więc gdzie był 8 paluszek przez te 9 lat ? Czy w buzi ? Ja mam takie wyliczenia: jeśli odbieram np. orzeczenie sądu we środę i mam 7 dni na złożenie odwołania to termin mija w następną środę (żelazną zasadą jest, że dzień odbioru się nie liczy i mi nie potrzeba paluszków do liczenia czy od tyłu czy od przodu – dany dzień odbioru w tygodniu jest ostatnim dniem terminu w nast. tygodniu). Twoje wyliczenia obarczone są wg mnie takim samym błędem jaki popełniłby sąd gdyby uprawomocnił swoje orzeczenie w 7 dniu a może to zrobić dopiero w 8 (w praktyce czeka i tak na upewnienie bo strona pismo może wysłać pocztą w tym 7 dniu).

  3. Cieszy fakt: “- Odbieram takie zachowanie jako złośliwość – skomentowała zachowanie radnych opozycji przewodnicząca.”, że po 9 latach Pani Przewodnicząca nie będzie już musiała przypisywać projektowanej własnej złośliwości na radnych opozycji. Może też zmieni sposób liczenia “od tyłu” na prostszy “od Przodu” ale przede wszystkim aby wynik był zgodny z prawem jak na Przewodniczącą Rady Miasta przystało? Dla wielu film “Miś” był i jest esencją nonsensów czasów PRL, który wydaje się na sesji tymi nonsensami i co gorsze – mentalnością rzutującą potem na życie w mieście wciąż żywy i absolutnie nieleciwy (“LUNATIC HOSPITAL”). Mnie na ten przykład w pamięci utkwiła gdzieś widziana taka filmowa scenka szyby zamkniętych drzwi ze sklepu chyba mięsnego z przyklejoną na niej kartką z napisem: “Dziś sklepowa daje od tyłu”. Argumenty i zachowanie radnych burmistrzowej nie po raz pierwszy przypominają swym podobieństwem postawę niejakiego Jarząbka Wacława ze wspomnianego filmu, który ćwiczył odpowiednią postawę przed szafą: “Łubu dubu, Łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu… ” Można oglądnąć i z małą korektą słów śpiewać dowoli np. TU : https://www.youtube.com/watch?v=DCE2OWZA82o

  4. Popatrzmy realnie – nawet gdyby radni Klubu zagłosowali przeciw uchwałom, te i tak by przeszły. Dopóki wyborcy nie będą wywierać nacisku na radnych “spolegliwych”, będziemy mieć opłakane skutki aprobowania niekoniecznie korzystnych dla mieszkańców uchwał.

  5. Czy poplecznicy wyciągną z tego wnioski wątpię czyli w zaparte, a decyzja powinna być jedna odwołanie przewodniczącej. Ich guru jest cienka z matmy też. Czy na to ich stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 9 =

Solve : *
25 × 23 =