Szpital Miejski w Rabce- coraz więcej wiemy

Szpital

Na ostatniej sesji burmistrz zobowiązała się przedstawić treść pisma skierowanego do niej i Rady Miasta przez Panią prezes szpitala o jego sytuacji finansowej. Miało się to odbyć na najbliższej komisji rewizyjnej (w dniu 2 czerwca). Powodem nieprzedstawienia na sesji tego stanu było rzekome niezapoznanie się jeszcze z jego treścią co oświadczyła na sesji. Pismo Pani prezes wpłynęło do Urzędu Miasta w dniu 26 maja 2015 r. (dzień przed sesją z adnotacją z-cy burmistrza o skierowaniu go w tym dniu do RM).

Czy znając treść tego pisma wiceburmistrz Wójciak zbagatelizował go i nie przekazał informacji burmistrz?

Czy też burmistrz kłamała na sesji , że otrzymała na biurko dzień później i nie miała okazji się z nim zapoznać?

Tak czy inaczej informacje są przed mieszkańcami zatajane.

Co to ma na celu? Przecież sytuacja w szpitalu, ja i inne, w końcu ujrzą światło dzienne.

 

Przedstawiamy treść pisma i zachęcamy do dokładnego zapoznania się z nim. goo.gl/rNGC6X

Pismo Prezes Szpitala

Niestety w dniu 2 czerwca, zarówno na komisji rewizyjnej jak i wcześniejszej komisji uzdrowiskowej nie otrzymaliśmy żadnych informacji na ten temat, nie było też Pani prezes Szpitala.

Nie rozpatrzono pozytywnie również naszego wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej w związku z sytuacją szpitala, aby móc rozmawiać i dyskutować nad jego ratowaniem.

Stała się natomiast rzecz niebywała. Po zamknięciu komisji Pani burmistrz poprosiła Panią prezes oczekującą w jej gabinecie na „prywatne” spotkanie z pozostałymi po komisji radnymi, aby wysłuchali co ma ona do powiedzenia. Mieszkańcy wraz z kamerą zostali wyproszeni z sali.

Został powtórzony scenariusz z roku 2008 o czym pisał tygodnik podhalański, kiedy to sytuacja szpitala również była nieciekawa.
goo.gl/XMulhF

Szpital 2008 – Białoruś Po Rabczańsku

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na komisję problemową w dniu 10 czerwca 2015 r. (środa) na godz. 14.00, gdzie ma być omawiana sytuacja Szpitala Miejskiego. Może wtedy, mieszkańcy uzyskają odpowiedzi na liczne pytania, z którymi zwracają się do nas.     goo.gl/wdKMF1

Komisja problemowa

4 thoughts on “Szpital Miejski w Rabce- coraz więcej wiemy

  1. Przy wszystkich “niepełnych prawdach” (żeby nie napisać kłamstwach) burmistrz, jeden dzień w jedną lub w drugą stronę może mówiącemu umknąć.
    A tak poważnie – kłamać i patrzyć komuś prosto w oczy to okropna perfidia. Przy takiej “Białorusi” jaka panuje w rabczańskim urzędzie, wpływające pismo o takiej treści, jeszcze nie ma przybitej pieczątki a burmistrz już o nim wzystko wie. Dlaczego? Bo już wcześniej koleżanki wszystko ze sobą ustaliły.

  2. Burmistrz jako właściciel nie wiedziała co na bieżąco się dzieje w najważniejszej spółce Miasta ? do tego mając vice-burmistrza Wójciaka przewodniczącym Rady nadzorczej ?
    Skoro tak to nie potrafi zarządzać Miastem i powinna mając choć krztę honoru podać się do dymisji.
    Rabczanie czy dalej macie być traktowani jak stado baranów do strzyżenia.

  3. Mam nadzieję że tak jak w Polsce Rodacy się obudzili tak też i w Rabce stanie się to samo i pokażą burmistrzowej czerwoną kartkę.

  4. Radni Naszego Miasta powinni na najbliższej sesji zarządać od burmistrzowej przestawienie sytuacji w drugiej spółce zakłądy komunalne gdzie również nie dzieje się najlepiej ,a szczególnie czy spółka ta zdążyła już zadłużyć nieruchomości łaskawie przekazne aportem przez radnych poleczników burmistrzowej za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − one =

Solve : *
16 + 20 =