Wnioski Klubu i Radnych z sesji 13.01.2015

Stanowisko radnych klubu co do uchwały budżetowej i Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Rabki-Zdroju:

Stanowisko Klub Radnych 13.01.2015

Wniosek radnych Rafała Wójtowicza i Janusza Wójciaka dotyczące drogi na Słonym:

Wniosek Sesyjny Słone-13.01.2015


Interpelacja radnego Marka Cieplińskiego, dotycząca parkingu na osiedlu Sądecka:

Wniosek Marek Cieplinski – Oś Sądecka Parking 13.01.2015

Interpelacja radnego Marka Cieplińskiego dotycząca ulicy Kasprowicza: 

Wniosek Marek Cieplinski – Ul Kasprowicza 13.01.2015

10 thoughts on “Wnioski Klubu i Radnych z sesji 13.01.2015

 1. Do wniosku o przebudowę drogi na Słonym. Czyli dla was też priorytetem jest droga do basenów w Porębie Wielkiej ? Wy też jesteście za organizowaniem mieszkańcom i turystom busów do białki na narty a na baseny to drogę do Poręby? Czyli i wy nie chcecie rozwijania infrastruktury turystycznej w Rabce ? z takim podejściem władzy i opozycji to w tej Rabce nic się nie uda sensownego zrobić 🙁

  1. Z tego co zrozumiałam, wniosek dotyczy m.in odcinka drogi na ul. Poniatowskiego powyżej Dewajtisu. Ten odcinek chodnika jest tragiczny (droga też). Gdy spadnie śnieg można poruszać się właściwie tylko jezdnią, bo chodnik jest pod jakimś dziwnym kątem. I dobrze, że o to zawnioskowali bo ludzie ze Słonego też chodzą do Rabki. Nie chodzi o drogę do basenów w Porębie, tylko do Rabki (do pracy, szkoły, na zakupy) i do domu. Nie wszyscy wożą się brykami, czasem nawet zakupy trzeba do domu przynieść.
   Panowie tak trzymać!

   1. Każdy z nas zasługuje na bezpieczną i wygodna drogę do pracy,szkoły itp. ale dlaczego podpierać się przy okazji tego remontu chora inicjatywa budowy drogi do basenów w Porębie Wielkiej ? To jest jak poparcie tej destrukcyjnej dla Rabki inicjatywy. Chyba nie tylko ja w Rabce chciałbym tutaj jak i ze strony burmistrzowej słyszeć zapewnienia o budowaniu infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej (baseny solankowe czy termalne, wyciągi narciarskie, lodowisko itp). Dzisiaj podano że zakopianka do 2024 nie będzie od Rabki w stronę Tatr rozbudowywana, to jest szansa dla naszego miasta, chyba będziemy jedynym uzdrowiskiem do którego będzie można dojechać wygodnie dwupasmówką, tylko trzeba tych turystów tutaj przyciągnąć atrakcjami. Naprawdę bus do Bukowiny na narty i droga do Poręby to trochę za mało 🙁

    1. Powiem szczerze, pomysł partycypacji w baseny termalne w Porębie przez Rabkę to, wg mnie, pomysł chybiony. Rabka jako noclegownia klientów Poręby – nie sądzę, że to dobry kierunek rozwoju Rabki. I nie chodzi o to, by schować ambicję do kieszeni i zarabiać pieniądze na nocujących w pensjonatach. Rabka powinna dbać i rozwijać własną markę. Rabka to powinno być miasto z “duszą”, do którego przyjeżdża się wypocząć i miło spędzić czas. Powinna nastąpić konsolidacja działań ze strony właścicieli pensjonatów i wspólne ustalenie kalendarza działań, by pozyskać i ściągnąć do Rabki różnych klientów, na różne pory roku. Już teraz nastąpiła zmiana z Rabki – miasta dzieci, na Rabkę rodzinną z coraz wyraźniejszymi elementami Rabki emeryckiej.
     I rozumiem, że teraźniejsi ludzie na emeryturze to ludzie pełni werwy, energii i bardzo ważnej rzeczy – MNOGOŚCI WOLNEGO CZASU. I z tego też trzeba korzystać i mądrze zagospodarować.
     Trzeba też, by Rada Miasta i pani burmistrz zauważyła, że Rabka jako uzdrowisko dziecięce UMIERA, jest coraz mniej dzieci w sanatoriach. Czym to jest spowodowane? Nieskuteczną reklamą lecznictwa uzdrowiskowego, słabym marketingiem, brakiem współpracy między poszczególnymi podmiotami leczniczymi. Chyba to jest jeden z najpoważniejszych problemów Rabki.

    2. Zakopianka do Rabki?
     z Krakowa w mniej niż w godzinę?

     to w Rabce pensjonaty, i domy wczasowe upadną.

     w sklepach też nic nie kupią, bo sklepy mają u siebie.

     Po “Krakusach” już tylko trzeba sprzątać i nie ma z nich żadnej korzyści.

     Tężnia za darmo
     Park za darmo
     Parkingi za darmo
     Góry za darmo
     GOPR za darmo
     Kultura za darmo

    3. To moglibyśmy zastanowić się tutaj, na tym forum jakie mamy oczekiwania w sprawie rozwoju Rabki i:
     1. Krytej pływalni
     2. Basenów solankowych
     3. Lodowiska.
     4. Toru saneczkowego
     Ad.1 Kryta pływalnia czy mogłaby zostać na miejscu odkrytego basenu na ul. Do Pociesznej Wody?
     Jakie są utrudnienia (co przeszkadza a może uniemożliwia tam budowę)?
     Czy są jakieś inne propozycje lokalizacji na budowę basenu?
     Może powyżej, tam gdzie są tereny wodociągów?
     Ad. 2. Baseny solankowe
     Kiedy powstaną?
     Uzdrowisko chyba samo ma duże problemy finansowe więc może realizacja się przesunąć w czasie.
     Czy to będzie motor napędowy na wzrost turystyki w Rabce?
     Ad. 3. lodowisko
     Aktualnie lodowisko,tereny wokół i budynki jest wydzierżawione do końca 2030r.
     http://bip.malopolska.pl/grabkazdroj/Article/get/id,681593.html
     Może coś się w zw. “międzyczasie” zmieniło…
     Czy miasto powinno pomóc dzierżawcy w zadaszeniu terenu lodowiska/ jego przebudowie/ odświeżeniu np. rezygnując z części czynszu lub aplikując o środki unijne razem z dzierżawcą?
     Niewątpliwie jest to bardzo ważna zimowa atrakcja miasta, nie tylko dla turystów ale i mieszkańców. Wiele okolicznych wiosek (Tymbark, Czarny Dunajec – kryta hala)ma swoje nowe lodowiska, może i rabczańskie powinno być odnowione?
     Niestety zielonego pojęcia nie mam jakie to mogłyby być środki ale zawsze informacje z różnych stron dają jakieś rozeznanie.
     Ad. 4. Chyba wszyscy się zgodzimy, że to co jest za lodowiskiem torem saneczkowym nie jest. Zwłaszcza te metalowe poręcze zagrażają bezpieczeństwu dzieci.
     Ja uważam, że tor dla dzieci jest konieczny. Miejsce jest dobre tylko konieczna jest przebudowa i zadbanie o bezpieczeństwo (także usunięcie gałęzi, doświetlenie stoku ale to już maleńkie prace).

 2. Bardzo dobra inicjatywa panie Ciepliński! Jeżeli inwestycja nie spełnia oczekiwań mieszkańców (a że nie spełnia, widać gołym okiem nawet na zdjęciach), należy sprawdzić co zawiodło; czy planowanie, czy realizacja.A także trzeba podać takie informacje. I trzeba wyegzekwować naprawę.

 3. Zaczynają się gierki burmistrz. Wyczekała 14 dni, zeby interpelację przekazać do biura prawnego. Jak wszystko ma czyste to czego się boi? Znowu będzie zasłaniać się tajemnicą? Oj, już zaczyna coraz bardziej śmierdzieć!

 4. Interpelacje Klub Radnych ”Nasze Miasto”, są przejawem autentycznej troski o warunki otoczenia reprezentowanych mieszkańców. Jednocześnie wprowadzają nową jakość pracy radnych i przez otwartość zrywają ze wszelkimi próbami spacyfikowania autentyczności. Jakże powszechnie stosowane “przekupstwo” wobec tych kupionych pozorantów, po cichu obietnicami, stołkami, komisjami itd. To, że burmistrz posługując się tym samym wybiegiem o kierowaniu, po 14 dniach do radcy, opóźnia odpowiedź, jest dowodem jak poważne poruszają tematy w interpelacjach, bo żadnej interpretacji nie można zarzucić cokolwiek na nie. Jak się czują ich poprzednicy, że nie dostrzegali faktycznych potrzeb mieszkańców. Oby przykład radnych klubu ”Nasze Miasto”był zaraźliwy dla staro-nowych radnych, bo sesje tej kadencji, są dowodem, że można inaczej, być faktycznym radnym, tj, twórczym, rozważnym wsłuchującym się w głos mieszkańców. Nie współczuję poczucia moralności, a i lojalności, tym radnym którzy w poprzedniej kadencji startowali z listy Pana Hajdyły (konkurencyjnej do burmistrz), że tak się sprzedali, bo to nazywa się zdrada taka typowo judaszowska. Jeżeli to forum jest podglądane przez innych radnych bądźcie sobą, nie dajcie się manipulować i zerwijcie z klakierstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 2 =

Solve : *
8 + 20 =