Jaka jest sytuacja miejskich spółek ?

gears-534989_1280

Autor: geralt

Przedstawiamy odpowiedź burmistrz Przybyło, jaką przedstawiła na pytanie klubu o sytuację finansową gminnych jednostek organizacyjnych. O wniosku pisaliśmy 17. grudnia ubiegłego roku.

Ocenę pozostawiamy Państwu.

 

O to pytaliśmy:

A taką odpowiedź otrzymaliśmy :

 

Aktualizacja 03.01.2015 10:15

A na ostatniej III Sesji Rady Miejskiej  :

21:24 Tutaj poruszano sprawę : podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym jednoosobowej spółki Gminy Rabka – Zdrój działającej pod firmą „Zakłady Komunalne” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rabce – Zdroju poprzez wniesienie przez Gminę Rabka – Zdrój wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności nieruchomości. 

 

9 thoughts on “Jaka jest sytuacja miejskich spółek ?

  1. Arogancja P. burmistrz, forma odpowiedzi żałosna bez konkretów, co ona myśli, że ma do czynienia ze swoim poziomem.Proponuję sprawdzić czy aport wnoszony do spółek był wyceniany w wartości rynkowej na dzień wniesienia. Jeżeli nie to działania , są sprzeczne z interesem Gminy.

 1. Sprawozdanie w czerwcu a tu juz przegłosowane wyprowadzenie wielomilionowego majątku -czyli po ptokach .Fajnie zachowują się radni wierni burmistrzowej oj fajnie ale to oni będą odpowiedzialni za to głosowanie.
  Niech dalej tak głosują a rabczanie na pewno im podziękują ,czy oni wiedza co głosują bo sprawiają wrażenie jakiś niekumatych.

 2. W poprzednich latach co można odszukać w internecie takie sprawozdania były przed radnymi przez prezesów tych spółek relacjonowane więc co staneło na przeszkodzie przed tak ważnym głosowaniem żeby to ponownie uczynili tym bardziej że był wniosek o takie sprawozdanie złożony ,co chce ukryć burmistrz ?po co ten pośpiesz z tą tak ważną decyzją ?
  Myślę że warto się nad tym pytaniami zastanowić i zadać je ponownie jak dowiemy się o prawdziwych intencjach jej działań.

 3. Skoro złożą sprawozdanie zgodnie z prawem dopiero w czerwcu to dlaczego nie zaczekano z tym głosowaniem do tego czasu a poza tym burmistrz jako 100% właściciel z ramienia gminy nie wie co na bieżąco dzieje się w tych spółkach czy po prostu z nas kpi.
  Takie jej zachowanie potwierdza obawy o ten majątek skoro już jest utrudniony dostęp do informacji ,czy to jest prywatna spółka burmistrz czy są to spółki ze 100% udziałem gminy czyli nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =

Solve : *
42 ⁄ 21 =