[Aktualizacja] III Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

III Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju informuje,

że 30 grudnia 2014r. /wtorek/ o godz. 1800

w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju

przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się

III Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

 Stan na  23 grudnia  z Biuletynu Informacji Publicznej Rabki

Porządek obrad:

1. Otwarcie III sesji VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z II sesji VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju
4. Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrza Rabki – Zdroju:

1)   w sprawie: zatwierdzenia Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2015 , dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

2)   w sprawie: zmiany Uchwały Nr XXVII/190/08 Rady Miasta Rabka – Zdrój z dnia 30 czerwca 2008 r. w sprawie: wysokości stawek opłaty miejscowej oraz zarządzenia  poboru opłaty miejscowej w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,  dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

3)   w sprawie: zasad ustalenia, sposobu poboru, terminu płatności oraz wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej,  dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

4)   w sprawie: podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym jednoosobowej spółki Gminy Rabka – Zdrój działającej pod firmą „Zakłady Komunalne” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rabce – Zdroju poprzez wniesienie przez Gminę Rabka – Zdrój wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności nieruchomości,

dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

5)   w sprawie: wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości,

dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

6)   w sprawie: wyrażenia zgody na używanie i wykorzystanie wizerunku herbu Miasta i Gminy Rabka – Zdrój na materiałach reklamowych.  dodano 23 grudnia do porządku obrad na Biuletynie Informacji Publicznej Rabka

7)   w sprawie: wieloletniej prognozy finansowej Gminy Rabka – Zdrój na lata 2013 – 2025,

8)   w sprawie: zmian w budżecie gminy na 2014 r.

9)   w sprawie: przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Rabka – Zdrój na lata 2015 – 2025.

10) w sprawie: uchwalenia budżetu Gminy Rabka – Zdrój na rok 2015.

5. Zamknięcie sesji.

 

– do udziału w której serdecznie zaprasza

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

/-/ Maria Górnicka – Orzeł

9 thoughts on “[Aktualizacja] III Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

 1. Zbliża się WOŚP – ciekawe czy z naszego zadłużonego budżetu też dołożą.

  A może zanim ktoś da datek tej organizacji to poczyta sobie blog MatkiKurki jak to pan Owsiak ładnie przegrał w sądzie i nie pokazał dokumentów.

   1. Zgodnie z przepisami na uchwalenie wynagrodzenia Burmistrza jest okres 3 miesięcy. Wniosek opozycji jest cały czas aktualny. Wniosek dlaczego nie ma tego w porządku sesji jest tylko jeden.

 2. Ciekawe, że porządek obrad tak się “wzbogacił” i rozszerzył przed samymi świętami, 23 XII po godzinie 13, żeby zachować 7 dniową informację o porządku sesji.
  Ale informacji o porządku sesji na tablicach ogłoszeń dla mieszkańców o porządku sesji nie było!
  Cwaniacy i kombinatorzy starego układu ciągle mieszają.

  Dyskusji o pensji przewodnicząca do sesji nie wprowadziła, bo zawsze to jeszcze dodatkowe pieniądze do kieszeni.
  Będzie się bronić rękami i nogami przed tym punktem.
  Radni poprosili o przedstawienie stanu m.in. spółek miejskich i o tym w porządku obrad nie ma ani słowa.

  Kochani RADNI OPOZYCYJNI NIE POZWÓLCIE ROZKRAŚĆ NASZEGO WSPÓLNEGO MAJĄTKU, NIE IDŹCIE NA ŻADNE UKŁADY Z CWANIAKAMI I KOMBINATORAMI.

  Jakie nieruchomości włączone do majątku ZK chodzi?
  Też interesujące jest odstąpienie od trybu bezprzetargowego dzierżawy nieruchomości.

 3. Na I sesji Powiatu Nowotarskiego już wybrany starosta Faber poprosił Przewodniczącego Rady Powiatu aby wystąpił z pismem do dyr szpitala o przedstawienie sytuacji finansowej szpitala na kolejnej sesji. I jest to (jak twierdzi pan Krzak) dobra tradycja aby dyr szpitala przedstawiał kwartalne sprawozdania Radzie. Ta praktyka będzie podtrzymywana w obecnej kadencji.

  I co da się? Tylko nasza burmistrz broni się by nic nie ujawniać. A to Przewodnicząca Rady Miasta Rabka-Zdrój, p. M. Górnicka-Orzeł powinna poprosić aby dyr rabczańskiego szpitala przedstawiła takie sprawozdanie. I to powinno być robione systematycznie.

  Uważam także, że odpowiedź p. burmistrz Przybyłowej jest niepełna – jak twierdzi w 2013r. wszystkie spółki osiągnęły zysk. Zapomniała jednak napisać ile pożyczek (i na jaką kwotę) udzielono np. szpitalowi z budżetu gminy i jakie kwoty pożyczek umorzono.

 4. Wczoraj na sesji oprócz kompromitacji burmistrz i przewodniczącej rady przy uchwalaniu budżetu doszło do kilkakrotnie gorszej sprawy -otóż głosami radnych służalczych wobec burmistrz przegłosowano przeniesienie aportem za darmo budynków gminnych a dzierżawionych przez spółkę zakłady komunalne wartych kilka milionów .
  Otóż tą haniebna decyzję wyprowadzono za darmo duży majątek gminy do spółki prawa handlowego przez co wyłączono nadzór rady GMINY nad nim a decyzje z tym majątkiem związane należą teraz do zarządu i prezes spółki zakładów komunalnych.
  Teraz zarząd i prezes notabene tzw swoi burmistrz mogą robić z tym majątkiem co zechcą a mianowicie mogą zaciągnąć milionowe kredyty które mogą pójść np.na podwyżki wypłat i inne podobne cele a w konsekwencji mogą doprowadzić do upadłości spółki (KTÓRĄ ŚW,PAMIĘCI RAPACZ ODDŁUŻYŁ 8 LAT WSTECZ ),a po czym skupić upadłą masę spadkową za symboliczne złotówki i tym sposobem nie dość że tak zwani swoi mogą zarobią krocie to jeszcze za kilka złotych milionowy majątek gminy wniesiony za darmo aportem do spółki może stać się prywatna własnością kilku osób które przejmą całkowicie biznes związany z gospodarką odpadami i ściekami a biznes taki zaliczany jest do jednych z najbardziej dochodowych i pewnych gdyż za wszystko my zapłacimy jako zmuszeni do korzystania z ich usług.
  Szokujące na sesji było to jak lekka ręką radni burmistrzowej przegłosowali tą sprawę że nikt z nich nie miał pytań ani obiekcji dlaczego tak szybko i pochopnie wyprowadza się tak duży majątek gminny do spółki prawa handlowego.
  Dodatkowo burmistrz zastosowała socjotechniczny chwyt związany z zadłużaniem gminy ,gdyż teraz spokojnie ze swoim zarządem i prezesem mogą zaciągać milionowe kredyty gdyż mają co zastawić ,nie widać tego w budżecie gminy -a przy tym można upiec przysłowiowe dwie pieczenie na raz skorzystać z tych kredytów i przejąć w przyszłości upadłą spółkę.
  Czas pokaże że mam rację bo to jest jedyny cel takich zabiegów ,zresztą podobnie wyprowadzono majątek gminny będący przychodnią na ul. Poniatowskiego do spółki Szpital.
  Tak się sprytnie prywatyzowało i prywatyzuje nadal majątek nasz wspólny narodowy czy to gminny czy powiatowy ,wojewódzki czy krajowy.
  To są częste praktyki nieuczciwych premierów,prezydentów ,posłów oraz włodarzy i radnych gmin ,miast ,powiatów czy województw.
  Warto teraz śledzić co dalej dzieje się lub będzie się dziać z tym majątkiem .
  Dlaczego burmistrz nie odpowiedziała radnym opozycji jaka jest kondycja tych spółek i dlaczego w tak ekspresowym tempie doprowadziła za sprawą swoich służalczych radnych do wyprowadzenia tego majątku z gminy?
  Dlaczego nie dano szansy mieszkańcom przybyłym na sesję zabrania głosu w tej sprawie w końcu to jest nasz gminny majątek a nie jej prywatny folwark.
  Kondycja tych spółek i tak będzie upubliczniona ale co z tego jak jest to po fakcie.Ale za ten stan rzeczy PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ POWINNI PONIEŚĆ RADNI BURMISTRZ KTÓRZY BEZ KRYTYCZNIE PRZEGŁOSOWALI JEJ POMYSŁY.
  MYŚLĘ ŻE JEST JESZCZE SZANSA ZATRZYMAĆ TEN PROCEDER BO OPRÓCZ UCHWAŁY CZĘŚCI RADNYCH JEST JESZCZE PRZENIESIENIE TEGO MAJĄTKU NOTARIALNIE.
  Proponuje przemyśleć te sprawy myślącym w naszym mieście I ŻYCZĘ POMYŚLNEGO PEŁNEGO POZYTYWNYCH ZMIAN W NASZYM MIEŚCIE NOWEGO 2015 ROKU.

 5. No to jeszcze ubiła sobie biznes.
  Radni, to Wy którzy zagłosowaliście będziecie odpowiedzialni za te przekręty, że ich nie powstrzymujecie!
  Miejcie pewność, że coraz więcej ludzi się interesuje Waszą pracą. I będą ją komentować i oceniać. Trzeba MIEĆ SUMIENIE I CZYSTE RĘCE ABY LUDZIOM W OCZY PATRZEĆ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + seventeen =

Solve : *
27 × 5 =